piątek, 26 sierpnia 2011

Sł. Boża Janina WoynarowskaDo naszej Wspólnoty Chrystusa Odkupiciela Człowieka należała Janina Woynarowska, pielęgniarka z Chrzanowa, będąca obecnie kandydatką na ołtarze. Związana była z nami jako członkini Wspólnoty od 1961 roku.

Każdy swój dzień rozpoczynała od porannego uczestnictwa we Mszy św. Przed najświętszym Sakramentem rozważała sprawy, które miała do załatwienia w ciągu dnia. W tamtych latach przyczyniła się do powstania Domu Samotnej Matki w Chrzanowie. Współpracowała z księżmi w przygotowaniu dzieci z zaniedbanych rodzin do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Jako kurator w ośrodku adopcyjnym pośredniczyła w wyszukiwaniu rodzin zastępczych dla porzuconych dzieci. Osoby moralnie zaniedbane otaczała modlitwą i wypraszała dla nich łaskę nawrócenia.

Zginęła w wypadku samochodowym 24 listopada 1979 roku. W jej pogrzebie uczestniczyli liczni wierni. Jej grób jest stale nawiedzany, gdyż pamięć o niej jest żywa. Ludzie wspominają jej zaangażowanie i dobroć, a także ufną i żarliwą pobożność.

Dnia 18 czerwca 1999 roku kard. Franciszek Macharski rozpoczął w Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich proces beatyfikacyjny, który na etapie diecezjalnym zakończył się 24 kwietnia 2002 r. Akta procesu zostały przekazane do Rzymu.

Poniżej przytaczam modlitwę o beatyfikację Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej

Panie Jezu, Odkupicielu człowieka, Sługa Twoja Janina Woynarowska zawsze spieszyła z pomocą chorym i biednym. Błagamy Cię, by i dzisiaj swoim wstawiennictwem pomagała wszystkim dotkniętym bólem i cierpieniem, a swym przykładem uczyła nas na co dzień chrześcijańskiej miłości. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.


Imprimatur Kuria Metropolitalna w Krakowie
Nr 359/99, dnia 12 III 1999 r.
+ Kazimierz Nycz, wikariusz generalny
ks. Jan Dyduch, kanclerz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz